Novinky

06
september
Príďte si zašportovať na Námestie slobody

Už túto sobotu hlavné mesto pozýva všetkých milovníkov športu a čerstvého vzduchu na Námestie slobody, kde budú prebiehať rôzne športové workshopy.

Prečítať celý článok  
31
júl
Takto ste Šafárikovo námestie ešte nevideli

Niekedy je dobré pozrieť sa na veci s nadhľadom. Čím vyššie ste, tým menej sa sústredíte na detaily. Pozreli sme sa na revitalizáciu Landererovho parku na Šafárikovom námestí pohľadom vtákov.

Prečítať celý článok  
14
júl
Viditeľné zmeny na Námestí Slobody už toto leto

Námestie Slobody pomaly mení svoju tvár. V priebehu leta dokončíme druhú fázu revitalizácie a postupne začnú pribúdať aj nové objekty ako napríklad cvičisko (workout) pre dospelých.

Prečítať celý článok  
31
máj
Začína sa revitalizácia Landererovho parku

Landererov park na šafárikovom námestí opäť ožije.Na jednom z najväčších projektov revitalizácie verejného priestoru v Starom Meste za posledné roky sa začínajú stavebné práce.

Prečítať celý článok  
27
apríl
Štartujeme druhú etapu revitalizácie Námestia slobody

V máji mesto začína s prácami v rámci druhej fázy revitalizácie Námestia slobody. Tie budeme realizovať na základe víťazného návrhu našej architektonickej súťaže.

Prečítať celý článok  
23
január
Ako je na tom fontána Družba?

Zisťovali sme aktuálny stav dominanty Námestia slobody v Bratislave. Aktuálne sme spravili sondáž fontány Družba s cieľom vyhodnotiť jej statiku. Výsledok poslúži ako podklad pre realizačný projekt, podľa ktorého bude revitalizácia Námestia slobody pokračovať.

Prečítať celý článok  
28
december
Pridajte sa k nám

Pustili sme sa do práce a začali s projektom revitalizácie Námestia Slobody v Bratislave.  Získali sme financie na základné a životné úpravy, ale na kompletný projekt to nestačí. Preto dávame šancu zapojiť sa do projektu všetkým firmám, ktorým osud Námestia Slobody nie je ľahostajný.

Prečítať celý článok  
14
november
Víťazný návrh revitalizácie Námestia slobody

Toto je víťazný projekt súťaže „Revitalizácia Námestia slobody“. Predstavenie víťazného aj ostatných návrhov sa konalo v priestoroch Fakulty architektúry STU Bratislava, kde bude až do polovice decembra prebiehať verejná výstava návrhov.

Prečítať celý článok  
06
september
Štartujeme verejnú súťaž

Začína sa druhá etapa revitalizácie Námestia Slobody. V prvej etape sme ešte počas leta upravili zeleň, zvýšili čistotu aj bezpečnosť námestia. Druhá fáza bude najma o hľadaní optimálneho architektonického riešenia.

Prečítať celý článok  
28
august
Odborná diskusia je základ

Otvorená diskusia s odbornou verejnosťou a profesionálnymi architektmi je základom pre úspech projektu Dobré m(i)esto. Preto sme ešte počas letných prázdnin spracovali podklady pre verejnú architektonickú súťaž.

Prečítať celý článok  
25
máj
Dohodli sme sa na spolupráci

Námestie Slobody bolo dlhé roky v dezolátnom stave, to sa však už čoskoro zmení. Dohoda občianskeho združenia Dobré m(i)esto s mestom Bratislava a mestskou časťou Staré Mesta však dáva priestor na optimizmus.

Prečítať celý článok